Komentarze do notki Jak wybrać kask rowerowy?

Jak wybrać kask rowerowy? 
11. marca 2016 10:15:00
linkologia.pl spis.pl

kask na rowerPomimo tego, że powszechnie przyjmuje się, że lepszy jest jakikolwiek kask na rower niż jego brak, to warto wiedzieć o tym, że nie każdy kask rowerowy jest warty zakupu. Jakie są między nimi różnice i na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, aby nasz zakup był nie tylko tani, ale i później wygodny w użytkowaniu, a przede wszystkim gwarantował nam odpowiedni poziom bezpieczeństwa?

 

Wielkość kasku

Wbrew pozorom nie ma kasków uniwersalnych – musimy kupić kask, który będzie dopasowany do wielkości naszej głowy. Co prawda niemal każdy producent dodaje specjalne gąbki do wnętrza kasku, którymi w pewnym stopniu możemy regulować jego wielkość, to jednak jeżeli kupimy zbyt mały kask to one nam w niczym nie pomogą!

 

Mocowanie?

Jeszcze kilka lat temu powszechnym mocowaniem kasków rowerowych było zwykły zapięcie pod brodą. Dzisiaj nie warto nawet myśleć o takim kasku – kask ma mieć nie tylko zapięcie pod brodą ale dawać możliwość również jego regulacji jego przylegania do głowy – najczęściej jest to regulacja z tyłu głowy. Tylko w ten sposób zagwarantujemy sobie to, że podczas upadku kask pozostanie na sowim miejscu i rzeczywiście spełni swoją funkcję.

 

Podsumowując, są to dwie najważniejsze rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę decydując się na zakup kasku rowerowego.

rowerzystka : Akcesoria : akcesoria, kask na rower

Brak komentarzy