mar 11 2016 Jak wybrać kask rowerowy?
Komentarze: 0

kask na rowerPomimo tego, że powszechnie przyjmuje się, że lepszy jest jakikolwiek kask na rower niż jego brak, to warto wiedzieć o tym, że nie każdy kask rowerowy jest warty zakupu. Jakie są między nimi różnice i na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, aby nasz zakup był nie tylko tani, ale i później wygodny w użytkowaniu, a przede wszystkim gwarantował nam odpowiedni poziom bezpieczeństwa?

 

Wielkość kasku

Wbrew pozorom nie ma kasków uniwersalnych – musimy kupić kask, który będzie dopasowany do wielkości naszej głowy. Co prawda niemal każdy producent dodaje specjalne gąbki do wnętrza kasku, którymi w pewnym stopniu możemy regulować jego wielkość, to jednak jeżeli kupimy zbyt mały kask to one nam w niczym nie pomogą!

 

Mocowanie?

Jeszcze kilka lat temu powszechnym mocowaniem kasków rowerowych było zwykły zapięcie pod brodą. Dzisiaj nie warto nawet myśleć o takim kasku – kask ma mieć nie tylko zapięcie pod brodą ale dawać możliwość również jego regulacji jego przylegania do głowy – najczęściej jest to regulacja z tyłu głowy. Tylko w ten sposób zagwarantujemy sobie to, że podczas upadku kask pozostanie na sowim miejscu i rzeczywiście spełni swoją funkcję.

 

Podsumowując, są to dwie najważniejsze rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę decydując się na zakup kasku rowerowego.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz