Archiwum marzec 2016


Rower 
mar 23 2016 Czy opłaca się kupować na wyprzedażach...
Komentarze: 0

wyprzedaż roweryModele rowerów oferowanych przez sklepy na wyprzedaży nie różnią się niczym od tych, które możemy nabyć w regularnych cenach. Nie posiadają ukrytych wad, nie mają też skróconego okresu gwarancji. Zakup pojazdu podczas wyprzedaży jest równoznaczny więc z czystym zyskiem dla klienta. Najkorzystniejsze oferty zazwyczaj możemy spotkać w porach roku, które nie wiążą się z sezonem jazdy na rowerze.

 

Jedyną korzystniejszą finansowo opcją może być zakup roweru na giełdzie rowerowej bądź odkupienie sprawnego modelu od znajomej osoby. Kwota, którą uiścimy nabywając rower w ten sposób najprawdopodobniej będzie niższa niż ta, którą wyłożylibyśmy za pojazd na wyprzedaży rowerów. Musimy jednak liczyć się z tym, że rower miał już wcześniej właściciela, a więc najprawdopodobniej posiada choć minimalne ślady użytkowania.

 

Wyprzedaż rowerów posiada nad giełdą pewną przewagę. W sklepach rowerowych, które urządzają wyprzedaże, nie sprzedaje się modeli wadliwych lub po prostu niesprawnych. Nieprzyjemność związana z zakupem takiego roweru może nas jednak spotkać na giełdzie. Organizatorzy giełdy nie są bowiem w stanie dokładnie przetestować każdego roweru przed wydarzeniem, a nieuczciwych ludzi z pewnością możemy spotkać również w takim miejscu.

mar 19 2016 Wycieczki rowerowe - dłuższe i krótsze...
Komentarze: 0

Romet RamblerMiłośnicy wycieczek rowerowych doskonale wiedzą, że planowanie dłuższej podróży zaczynają na kilka miesięcy z wyprzedzeniem. Na początku tworzą mapę, zaznaczają trasę do pokonania, nanoszą przykładowe punkty postojów, noclegów. Kolejnym krokiem jest przygotowanie sprzętu. Rower musi być w 100 % sprawny. Podczas przeglądu szczególną uwagę warto zwrócić na sprawność hamulców tylnego i przedniego, bieżnik opon, oświetlenie, stan łańcucha i przerzutek.

 

Nowoczesne rowery np. górski Romet Rambler 4.0 posiada na wyposażeniu jedne z lepszych przerzutek, solidną ramę, odpowiednio wyprofilowaną pod użytkownika. Podobnie rower Kross Hexagon charakteryzuje się mocną ramą wykonaną z aluminium performance. Rower Romet Rambler 650 b 1.0 2014 posiada ramę typu unisex, napęd 21 biegów i hamulce Shimano. Rowery górskie są najczęściej kupowanymi modelami. Przed dokonaniem zakupu warto szczególną uwagę zwrócić na oznaczenia modelu osprzętu na przerzutkach, dźwigniach biegów i hamulców. Rowery dostępne w niższych cenach zawierają tylko kilka lepszych części mocno eksponowanych w opisie, natomiast reszta jest gorszej jakości. Chcąc wybrać porządny model należy patrzeć na opisy wszystkich elementów, nawet klasę łańcucha.

Rower 
mar 15 2016 Jakie wybrać rowerki dla dzieci zależnie...
Komentarze: 0

rower dla dzieciWybór rowerka dla dzieci jest równie skomplikowany co dla dorosłego. Przede wszystkim dzieci mogą posiadać różny stopień umiejętności, a także wzrost, przez co dopasowanie wymaga większego zaangażowania.

 

Czynniki istotne podczas wyboru rowerka dla dziecka

Podstawowym czynnikiem istotnym, gdy wybieramy rowerki dla dzieci jest dopasowanie sprzętu do wzrostu i możliwości fizycznych. Przyjęto, że dla dwulatka najlepszym wyborem będzie rowerek biegowy z rozmiarem koła dwanaście cali.

Jeżeli chodzi o sześciolatka to w takim przypadku można zainwestować w rowerek z pedałami, a koła powinny mieć szesnaście cali. Ośmiolatek będzie świetnie sobie radził na rowerku z kołami o średnicy dwudziestu cali.

 

Pierwszy rowerek dla dziecka

Obecnie rowerki dla dzieci mogą mieć przeróżna wielkość, kolory i funkcjonalność. Bez trudu znajdziemy ofertę sprzętu nadającego się na pierwszy rower dla naszego malucha. Rower biegowy, bo o nim mowa to urządzenie pozbawione układu napędowego. Nie posiada zatem korby, łańcucha i przerzutek.

 

Jego najważniejszym zadaniem jest przyzwyczaić dziecko do jazdy na tego typu sprzęcie. Maluch będzie mógł doskonalić utrzymanie kontroli na kierunkiem jazdy oraz uczyć się kontroli równowagi.

mar 11 2016 Jak wybrać kask rowerowy?
Komentarze: 0

kask na rowerPomimo tego, że powszechnie przyjmuje się, że lepszy jest jakikolwiek kask na rower niż jego brak, to warto wiedzieć o tym, że nie każdy kask rowerowy jest warty zakupu. Jakie są między nimi różnice i na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, aby nasz zakup był nie tylko tani, ale i później wygodny w użytkowaniu, a przede wszystkim gwarantował nam odpowiedni poziom bezpieczeństwa?

 

Wielkość kasku

Wbrew pozorom nie ma kasków uniwersalnych – musimy kupić kask, który będzie dopasowany do wielkości naszej głowy. Co prawda niemal każdy producent dodaje specjalne gąbki do wnętrza kasku, którymi w pewnym stopniu możemy regulować jego wielkość, to jednak jeżeli kupimy zbyt mały kask to one nam w niczym nie pomogą!

 

Mocowanie?

Jeszcze kilka lat temu powszechnym mocowaniem kasków rowerowych było zwykły zapięcie pod brodą. Dzisiaj nie warto nawet myśleć o takim kasku – kask ma mieć nie tylko zapięcie pod brodą ale dawać możliwość również jego regulacji jego przylegania do głowy – najczęściej jest to regulacja z tyłu głowy. Tylko w ten sposób zagwarantujemy sobie to, że podczas upadku kask pozostanie na sowim miejscu i rzeczywiście spełni swoją funkcję.

 

Podsumowując, są to dwie najważniejsze rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę decydując się na zakup kasku rowerowego.