Kategoria: Rower


Rower 
mar 23 2016 Czy opłaca się kupować na wyprzedażach...
Komentarze: 0

wyprzedaż roweryModele rowerów oferowanych przez sklepy na wyprzedaży nie różnią się niczym od tych, które możemy nabyć w regularnych cenach. Nie posiadają ukrytych wad, nie mają też skróconego okresu gwarancji. Zakup pojazdu podczas wyprzedaży jest równoznaczny więc z czystym zyskiem dla klienta. Najkorzystniejsze oferty zazwyczaj możemy spotkać w porach roku, które nie wiążą się z sezonem jazdy na rowerze.

 

Jedyną korzystniejszą finansowo opcją może być zakup roweru na giełdzie rowerowej bądź odkupienie sprawnego modelu od znajomej osoby. Kwota, którą uiścimy nabywając rower w ten sposób najprawdopodobniej będzie niższa niż ta, którą wyłożylibyśmy za pojazd na wyprzedaży rowerów. Musimy jednak liczyć się z tym, że rower miał już wcześniej właściciela, a więc najprawdopodobniej posiada choć minimalne ślady użytkowania.

 

Wyprzedaż rowerów posiada nad giełdą pewną przewagę. W sklepach rowerowych, które urządzają wyprzedaże, nie sprzedaje się modeli wadliwych lub po prostu niesprawnych. Nieprzyjemność związana z zakupem takiego roweru może nas jednak spotkać na giełdzie. Organizatorzy giełdy nie są bowiem w stanie dokładnie przetestować każdego roweru przed wydarzeniem, a nieuczciwych ludzi z pewnością możemy spotkać również w takim miejscu.

Rower 
mar 15 2016 Jakie wybrać rowerki dla dzieci zależnie...
Komentarze: 0

rower dla dzieciWybór rowerka dla dzieci jest równie skomplikowany co dla dorosłego. Przede wszystkim dzieci mogą posiadać różny stopień umiejętności, a także wzrost, przez co dopasowanie wymaga większego zaangażowania.

 

Czynniki istotne podczas wyboru rowerka dla dziecka

Podstawowym czynnikiem istotnym, gdy wybieramy rowerki dla dzieci jest dopasowanie sprzętu do wzrostu i możliwości fizycznych. Przyjęto, że dla dwulatka najlepszym wyborem będzie rowerek biegowy z rozmiarem koła dwanaście cali.

Jeżeli chodzi o sześciolatka to w takim przypadku można zainwestować w rowerek z pedałami, a koła powinny mieć szesnaście cali. Ośmiolatek będzie świetnie sobie radził na rowerku z kołami o średnicy dwudziestu cali.

 

Pierwszy rowerek dla dziecka

Obecnie rowerki dla dzieci mogą mieć przeróżna wielkość, kolory i funkcjonalność. Bez trudu znajdziemy ofertę sprzętu nadającego się na pierwszy rower dla naszego malucha. Rower biegowy, bo o nim mowa to urządzenie pozbawione układu napędowego. Nie posiada zatem korby, łańcucha i przerzutek.

 

Jego najważniejszym zadaniem jest przyzwyczaić dziecko do jazdy na tego typu sprzęcie. Maluch będzie mógł doskonalić utrzymanie kontroli na kierunkiem jazdy oraz uczyć się kontroli równowagi.